hírek

Moduláris adatközpont: előnyök, tévhitek, gyakori kérdések

Moduláris adatközpont: előnyök, tévhitek, gyakori kérdések

Adatközpont

Amikor mérlegeljük a moduláris adatközpont alkalmazásának előnyeit és hátrányait egy bevett módszerekkel épült adatközponttal szemben, a moduláris adatközpontok szinte minden képességgel rendelkeznek, amit a hagyományos infrastruktúrák kínálnak. Utóbbiak azonban több előnnyel járnak, miközben számos telepítési kihívásra is megoldást kínálnak.

Moduláris adatközpont: a legnagyobb előnyök

Rövidebb kivitelezési idő

A kivitelezés tempója kulcsfontosságú: amint meghatározzák egy új adatközpont specifikációit, elkezdődik a verseny az idővel, hogy minél előbb elkészülhessen és profitot termelhessen. A legtöbb adatközpont 18-24 hónap alatt készül el, azonban egy moduláris adatközpont telepítésével átlagosan 30 százalékot lehet megtakarítani a kivitelezési időn. Emellett nagymértékben csökkenthetők az olyan további építési késedelmek, amelyeket pl. rossz időjárás, géphibák vagy más tényezők okozhatnak.

Csökkentett költségek

A moduláris adatközpontok általában alacsonyabb költségűek, mint a helyszínen épített adatközpontok. A gyárban történő előre összeszerelés csökkenti az építési költségeket, és megszünteti a fentebb említett építési késedelmeket. Valójában, amikor egy moduláris adatközpontba ruházunk, egy egyedileg épített infrastruktúrát vásárolunk. Minden alkatrészt és igényt előre meghatároznak, így az összeszerelés költsége fix, vagyis egyetlen árat fizetünk a kész egység leszállításáért. Az egyetlen változó költség a végső telepítés lehet, bár általában ezt az összeget is beszámítják az előzetes árbecslésbe. A kontrollált költségek az egyik legvonzóbb szempont sok vállalat számára, amikor a moduláris megoldást választják.

Könnyebb telepítés, biztonságosabb munkaterület

Az adatközpont összeszerelése a gyárban történik, kipróbált módszerekkel, így nem kell aggódni a kábelezés és az elektromos vagy mechanikai alkatrészek integrálása miatt a helyszínen. Minden gyári összeszerelés előre meghatározott specifikációk szerint történik, és minden eszközt tesztelnek a szállítás előtt. Ez nemcsak azt jelenti, hogy egy teljesen működőképes, „plug-and-play” adatközpont kerül leszállításra, hanem biztonságosabb munkaterületet is biztosít. Fontos azonban megemlíteni a félreértések elkerülése végett, hogy még egy moduláris adatközpont telepítésekor is szükséges a helyszínen a hűtőrendszerek, valamint az elektromos hálózat integrációja.

Moduláris adatközpont: kompakt kialakítás

Az ingatlanárak rendkívül magasak, de egy moduláris adatközpont nagyon kis helyet igényel. Ha kültéri telepítést választunk, az adatközpont akár az épület mellé is felállítható, kevés helyet foglal el. Ez nemcsak nagyobb rugalmasságot biztosít, hanem jelentős megtakarítást is eredményezhet.

Testreszabhatóság

Bár az alkatrészek készen állnak az összekapcsolásra, a tényleges kialakítás tekintetében a rendszer testre szabható. Különböző lehetőségek állnak rendelkezésre a rackek elhelyezésében, az energiaellátásban, a hűtésben stb. Minden működési specifikációt a gyártás előtt határoznak meg. A testreszabhatóság egyébként a hűtés, valamint az energiaellátás integrációja szempontjából is kritikus tud lenni, miután ezek szoros együttműködést igényelnek az adott adatközponti infrastruktúrával.

Az adatközpont bővítése viszonylag egyszerű, miután gond nélkül hozzáadhatók további rendszerek vagy extra kapacitás. Ellentétben a hagyományos adatközpontokkal, a moduláris változatokat nem kell túlméretezni pusztán azért, hogy alkalmazkodni tudjon majd a jövőbeni növekedéshez.

Nagyobb megbízhatóság és fenntarthatóság

A moduláris adatközpont minden egyes alkatrészét gondosan tesztelik a gyártás és az összeszerelés során egyaránt. Ez azt jelenti, hogy igen csekély a meghibásodás esélye. A megújuló energiaforrások integrálásának, valamint az energia-visszanyerési technológiák alkalmazásának köszönhetően ráadásul jelentős mértékben csökkenthetők a működési költségek. Az adatközpontok modern digitális világunk egyik legfőbb sarokkövét jelentik, amelyek jelentősen befolyásolják a társadalom környezetbarát gyakorlatait, illetve harcukat a kibocsátás ellen az éghajlatváltozás ellen folytatott küzdelem során.

Moduláris adatközpont: alacsonyabb PUE

A moduláris adatközpontok energiafelhasználási hatékonysága (Power Usage Effectiveness, PUE) lényegesen kedvezőbb, mint a hagyományos adatközpontoké. Értelemszerűen minél alacsonyabb a PUE érték, annál jobb a rendszernek az energiahatékonysága.

Tévhitek a moduláris adatközpontokról

Még mindig sok félreértés él a moduláris adatközpontok és azok felhasználásával kapcsolatban. Íme a hat leggyakoribb tévhit, amelyeket meg kell cáfolni:

Tévhit 1: Egy moduláris adatközpont ISO szállítókonténerekben érkezik.

Régebben a moduláris adatközpontokat kizárólag szállítókonténerekben szállították. Ma már számos konfigurációkban érhetők el annak érdekében, hogy igazodjanak az igényekhez, legyen szó egyetlen rackről, egy helyiségről vagy egy nagyobb létesítményről.

Tévhit 2: Csak ideiglenes telepítéshez használják.

Valójában a moduláris adatközpontok előre gyártott kialakítással rendelkeznek, amelyek sokéves élettartammal rendelkeznek. Állandó telepítésre tervezték őket, akár egy már meglévő adatközponton belül, akár egy másik infrastruktúra mellett.

Tévhit 3: A moduláris adatközpont drágább.

Mivel ezeket a gyárban tervezik és szerelik össze, kevesebb személyzetet és erőforrást igényelnek az építés során - vagyis olcsóbbak, mint a helyszínen épített adatközpontok. Előre összeszerelve érkeznek, így az installációjuk is olcsóbb; és mivel minden alkatrész egymáshoz előre hangolt és optimalizált, így az üzemeltetési költségeik is alacsonyabbak.

Tévhit 4: A hardver- és dizájnválaszték korlátozott az előre gyártott adatközpontoknál.

A moduláris adatközpont teljesen testre szabható: meghatározott hardverekkel együtt tervezhetők, vagy akár úgy is konfigurálhatók, hogy saját berendezéseinket telepíthessük. Valójában a moduláris adatközpontokat úgy tervezték, hogy bármilyen számítástechnikai igényt kielégítsenek, miközben kihasználják a gyári összeszerelés és tesztelés előnyeit.

Moduláris adatközpont a Reynolds Kft.-től: gyakran ismételt kérdések

Milyen követelményeknek kell megfelelni a kiépítés során?

Rugalmasság – egy adatközpontnak rugalmasnak kell lennie ahhoz, hogy az új szolgáltatások bővüléséhez a lehető legkevesebb módosításokkal tudjon alkalmazkodni.

Magas szintű rendelkezésre állás – mindig olyan adatközpontok kialakítására törekszünk, amelyek képesek folyamatos működést biztosítani vállalkozása számára. Az általunk tervezett és telepített moduláris adatközpont olyan informatikai és szerkezeti infrastruktúra-támogatással rendelkezik, amely minimalizálja a rendszerhibákat és az állásidőt.

Egyszerűség – minél egyszerűbb a működése egy adatközpontnak, annál jobban lehet kezelni a meghibásodásokat, csökkenteni a telepítési költségeket, zökkenőmentesen felügyelni a berendezéseket és beütemezni a karbantartást.

Mik szükségesek egy moduláris adatközpont kiépítéséhez?

  • Szerverek
  • Számítógépek
  • Hálózati berendezések, pl. útválasztók és kapcsolók
  • Biztonság, pl. biometrikus biztonsági rendszer
  • Tárolás, pl. biztonsági mentés
  • Adatközpont-kezelő szoftver

A Reynoldsnál csapatunk mindent az Ön vállalkozása igényeihez szab. Áttekintjük az egyedi preferenciákat és pontosan meghatározzuk, mire van szükség a cég már meglévő adatközpontjából és IT-támogatási infrastruktúrájából.

Mennyire lesz energiahatékony az infrastruktúra?

Az adatközpont megtervezése során célunk, hogy egy olyan energiahatékony infrastruktúrát alakítsunk ki, amely minimális energiafelhasználással, valamint korszerű hűtési megoldásokkal rendelkezik. Más szóval mindig korszerű és energiahatékony környezet kialakítására törekszünk, amely optimalizálja a teljesítményt, miközben csökkenti az energiaköltségeket.

Áttelepíthetők a már meglévő adatok egy új szerverre?

Szakembereink hatalmas tapasztalattal rendelkeznek az adatok áthelyezésében is, így az összes meglévő vállalati információt biztonsággal migrálhatók az új adatközpontba.

Hogyan lehet megakadályozni, hogy a rendszer túlmelegedjen?

Kínálatunkban különféle minőségi szervertermi hűtőrendszerek is megtalálhatók, amelyekkel megakadályozhatjuk az adatközpont túlmelegedését és meghibásodását. Cégünk a HiRef energiamenedzsment vállalat hivatalos partnere Magyarországon, amely híres magas színvonalú hűtőberendezéseiről. Emellett minőségi Schneider Electric UNiflair és APC, valamint VentilClima, MTA és Reventon termékeket is forgalmazunk, így minden géptípus rendelkezésre áll, ami egy komplett moduláris adatközpont hűtéséhez szükséges. Természetesen fontos kiemelni, hogy még a világ legjobb hűtőrendszere sem képes biztosítani a megbízható működést, amennyiben az nincs rendszeresen karbantartva, emellett kiemelkedően fontos a megfelelő hűtésvezérlés is.

Komplett tervezés és kivitelezés a maximális teljesítményért, minimális energiafogyasztásért és gyorsan megtérülő kezdeti tőkebefektetésekért a Reynolds csapatától: sikeres szerverterem építés esetén a tervezési díjból engedmény!

Kérjen tőlünk ajánlatot!

híreink

További bejegyzéseink

Az utóbbi évek során felmerült piaci igényekre reagálva úgy alakítottuk át cégünket, hogy adatközpontok és szervertermek hűtésén kívül képesek vagyunk közvetlen gyártói kapcsolatokon keresztül komplex szervertermi infrastruktúrák beszállítására.

hírek